تبلیغات
تبلیغات

محک-موسسه حمایت از کودکان


کسب درآمد

10 مخلوق وحشت‌آفرین اعماق دریاها ( هشت‌پا ( سر پا ) عظیم‌الجثه )

داشتن ماهی‌های خانگی سرگرمی جالبی برای خود فرد محسوب می‌شود که علاوه بر سرگرمی تاثیرات درمانی مثبتی برای سایر افراد به همراه دارد. تصور کنید ماهی بامزه‌ ای مثل : نموی کوچک را در دست داشته باشید. اما واقعیت این است که همه آبزیان آن‌ قدر دوست داشتنی نیستند که به عنوان حیوان خانگی انتخاب شوند . بویژه مخلوقاتی که در عمق آب‌های تیره اقیانوس و در کمین طعمه‌ های از همه جا بی‌خبر نشسته‌اند. اگر مایلید با موجوداتی آشنا شوید که گویی از اعماق تیره‌ ترین کابوس‌ ها یمان سر بر آورده‌اند در ادامه این مطلب با ما همراه شوید.


این موجودات اغلب ظاهری ترسناک و متناقص دارند. ویژگی اصلی آنها دندان‌ های نیش مانند و تیز، چشم‌ های بسیار بزرگ و اندام‌ های نورانی برای فریفتن قربانیان می‌باشد. این موجودات ناچارند از هر چیزی که بر سر راه‌ شان قرار می‌گیرد تغذیه کنند چرا ؟ که در آن عمق از اقیانوس که زیستگاه آنان به حساب می‌آید کمبود مواد غذایی وجود دارد . آن‌ها به نحوی هم بازمانده و هم شکارچی هستند .

هشت‌پا (سر پا) عظیم‌الجثه

اگر از آبزیان دریایی می‌ترسید باید از این هشت‌ پا فرار کنید. چرا؟ اجازه دهید گوشه‌ ای از خصوصیات این ابر هشت‌ پا را برای‌ تان بازگو کنیم :


اول این‌که این آبزی حتی از یک اتوبوس هم بزرگ‌تر است ! اندازه این جانور چیزی در حدود ۱۳ متر و وزنی نزدیک به ۴۵۰ کیلوگرم دارد. اگر این دلیل برای شما کافی نیست باید بدانید که شاخک‌ های این جانور به تعداد بی‌شماری چنگک‌ های تیز مجهز هستند و در کنار تمام اینها منقار (دهان) قرار گرفته است. این جانور از هر هشت‌ پای دیگری که شناخته شده بزرگ‌ تر است. زیستگاه این مخلوقات عموما ۳۰۰ متر زیر سطح اقیانوس است و می‌ توان آن‌ ها را در نیوزلند، قطب جنوب و نقاطی از آفریقا یافت .

 

عکس های 10 مخلوق وحشت‌آفرین اعماق دریاها

 

هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha